Thomas Lindström
VD/ Export Spanien
thomas@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 02
Mobil+46(0)703-18 91 00

Ellen Eliasson
Import Portugal
ellen@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 04
Mobil+46(0)705-18 91 42

Jens Lindquist
Väg Europa
jens@firstcargo.se

Mobil+46(0)703 18 96 26

Leif Johnson
Ekonomichef
leif@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 08
Mobil+46(0)703-18 91 02

Johan Almén
Import Spanien
johan@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 01
Mobil+46(0)703-18 91 01

Fredrik Friman 
Export Spanien
fredrik@firstcargo.se 
Tel+46 (0)31-354 20 25
Mobil+46 (0)708-811 487

Sven Algholm
Sjö/ flyg/ vägtransport
sven@firstcargo.se

Mobil+46(0)703-18 91 03

Michelle Hellberg
Export Spanien
Export Spain
Tel+46(0)31-354 20 05
Mobil+46(0)733-54 79 02

Annelie Solbreck
Kvalitet och miljö
Quality Manager
Tel+46(0)31-354 20 10
Mobil+46(0)709-967413

Torbjörn Ekström
Export Portugal
torbjorn@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 06
Mobil+46(0)703-18 99 82

Mikael Lammer
Försäljning
mikael@firstcargo.se
Tel+46 (0)31-354 20 21
Mobil+46 (0)703-18 08 89

Adam Henningsson
Sjö/ flyg/ vägtransport
adam@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 24
Mobil+46(0)703-18 01 13

Victor Sundlöf
Import Spanien
Victor@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 03
Mobil+46(0)70 303 34 77

Ann Carlsson
Ekonomiassistent
ann@firstcargo.se
Tel+46(0)31 354 20 07
Mobil+46(0)708 27 82 98

Linda Rojnic
Import Spanien
linda@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 23
Mobil+46(0)738 93 68 68

Björn Sahlberg
Sjö/ flyg/ vägtransport
bjorn@firstcargo.se
Tel+46(0)31-354 20 22
Mobil+46 (0)72 744 03 11

Joachim Kahns
Väg IT/DE/AT
joachim@firstcargo.se
Tel+46(0) 40 35 41 40
Mobil+46(0) 708 86 60 67

Alexander Kahns
Väg IT/DE/AT
Alexander@firstcargo.se
Tel+46(0) 40 35 41 40
Mobil+46(0) 708 86 60 73

Martin Nordström
Väg IT/DE/AT
Martin@firstcargo.se
Tel+46(0) 40 35 41 40
Mobil+46(0) 708 830 095

Kristina Bengtsson
Försäljning
kristina@firstcargo.se
Tel+46(0) 31 354 20 09
Mobil+46(0) 735 315 501

LÅT OSS BÖRJA

We’re here to help answer your questions, our experts are on hand to help inform you of every aspect regarding your topic. Vi är stolta över att använda vår expertis för dig och ser fram emot att höra från dig.

    Vårt åtagande att tjäna dig

    First Cargo Sweden AB erbjuder frakt och transportlösningar från dörr till dörr över hela världen: gruppering, last och full last samt ADR, uppvärmning och kyltransport. Oavsett om det rör sig om sjö- eller flygtransporter.

    First Cargo Sweden AB:
    - Personligt engagemang i varje försändelse
    - Medlemskap i det globala nätverket GLA Global Logistics Associates
    - Daglig transport till och från Iberiska halvön (Spanien och Portugal)
    – Subsidiaries in Spain

    Vi tar det personligen!