Thomas Lindström
CEO/ Export Spain
thomas@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 02
+46(0)703-18 91 00

Ellen Eliasson
Import Portugal
ellen@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 04
+46(0)705-18 91 42

Jens Lindquist
Traffic department
jens@firstcargo.se
+46(0)42 21 64 08
+46(0)703 18 96 26

Leif Johnson
Financial manager/ RORO
leif@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 08
+46(0)703-18 91 02

Johan Almén
Import Spanien
johan@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 01
+46(0)703-18 91 01

Fredrik Friman 
Export Spanien
fredrik@firstcargo.se 
+46 (0)31-354 20 25
+46 (0)708-811487

Sven Algholm
Sea and airfreight/ truck freight Europe
sven@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 09
+46(0)703-18 91 03

Michelle Hellberg
Import Portugal
michelle@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 05
+46(0)733-54 79 02

Annelie Solbreck
Kvalitets och Miljöansvarig
annelie@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 10
+46(0)709-967413

Torbjörn Ekström
Export Portugal
torbjorn@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 06
+46(0)703-18 99 82

Mikael Lammer
Försäljning
mikael@firstcargo.se
+46 (0)31-354 20 21
+46 (0)703-18 08 89

Adam Henningsson
Sea and airfreight/ truck freight Europe
adam@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 24
+46(o)703-18 01 13

Victoria Zikovic
Import Road
victoria@firstcargo.se
+46(0)31 354 20 03
+46(0)709 39 84 03

Ann Carlsson
Export Spanien
ann@firstcargo.se
+46(0)31 354 20 03
+46(0)708 27 82 98

Linda Rojnic
Import Spanien
linda@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 23
+46(0)738 93 68 68

Björn Sahlberg
Sea and airfreight/ truck freight Europe
bjorn@firstcargo.se
+46(0)31-354 20 22
+46 (0)72 744 03 11

Joachim Kahns
Road IT/DE/AT
joachim@firstcargo.se
Phone +46(0) 40 35 41 40
Mobile +46(0) 708 86 60 67

Alexander Kahns
Road IT/DE/AT
Alexander@firstcargo.se
Phone +46(0) 40 35 41 40
Mobile +46(0) 708 86 60 73

LÅT OSS BÖRJA

We’re here to help answer your questions, our experts are on hand to help inform you of every aspect regarding your topic. Vi är stolta över att använda vår expertis för dig och ser fram emot att höra från dig.

    Vårt åtagande att tjäna dig

    First Cargo Sweden AB erbjuder frakt och transportlösningar från dörr till dörr över hela världen: gruppering, last och full last samt ADR, uppvärmning och kyltransport. Oavsett om det rör sig om sjö- eller flygtransporter.

    First Cargo Sweden AB:
    - Personligt engagemang i varje försändelse
    - Medlemskap i det globala nätverket GLA Global Logistics Associates
    - Daglig transport till och från Iberiska halvön (Spanien och Portugal)
    – Subsidiaries in Spain

    Vi tar det personligen!